پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس مجموعه ایده آل

کادر درمانی ایده آل

امگا 3 و تاثیراتش بر روی بدن

امگا 3 یکی از انواع اسیدهای چرب ضروری است که بدن قادر به ساخت آن نیست. به همین علت نیاز بدن به آن را باید از طریق تغذیه و یا استفاده از مکمل برطرف نمود. امگا 3 یک ضد التهاب است که تاثیرات مثبت و فراوانی بر سیستم قلب و عروق، مغز، سیستم اسکلتی عضلانی و ... دارد.

این اسید ها به عنوان بخش مهمی از رژیم غذایی جهت سلامت و پیشگیری از بیماری ها به کار می رود.منبع اصلی و عمده امگا 3 ماهی های پرچرب نظیر ( تن، ساردین،شاه ماهی، قزل آلا و ...) است. علاوه بر ماهی ها و منابع دریایی : دانه چیا، دانه کتان، شاهدانه، گردو، لوبیای سویا و لوبیا قرمز از دیگر منابع غنی از امگا 3 هستند.

علائم کمبود امگا 3:

عبارت است از خستگی ، حافظه ضعیف، خشکی پوست، مشکلات قلبی، نوسانات خلقی یا افسردگی و گردش خون ضعیف.

مصرف اسید های چرب امگا 3 باعث :

1- افزایش کلسترول HDL( کلسترول خوب) و کاهش تری گلیسرید می شود.

2- مصرف روزانه 3 گرم یا بیشتر روغن ماهی باعث کاهش فشار خون های درمان نشده می شود. البته مصرف مقدار بیشتر از 3 گرم باید تحت نظر پزشک متخصص باشد.

3- کمک به پیشگیری و درمان آترواسکلروز( سخت شدن شریان ها ) از طریق کند کردن روند توسعه پلاکت و لخته شدن خون در سرخرگ ها.

4- ارتریت روماتویید یک بیماری خود ایمنی است که باعث التهاب در مفصل می شودروغن ماهی کمک به کاهش درد مفاصل و خشکی صبحگاهی می کند.

5 - مصرف امگا 3همراه با داروهای افسردگی بهبود افسردگی را تسریع می کند

6 - در یک مطالعه نشان داد که خوردن روغن ماهی سرطان کولون را کاهش می دهد و در صورت وجود سرطان از پیشرفت آن جلوگیری می کند.

7- بهبود دردهای ناشی از التهاب.

علاوه بر مصرف امگا 3، نسبت امگا 3 به امگا 6 هم از اهمیت بالایی دارد.

m


آدرس مطب : تهران،سعادت آباد،میدان کاج،ابتدای سرو شرقی،مجتمع سعادت
تلفن : 22082039 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آب خوردن و لاغریامگا 3 و تاثیراتش بر روی لاغری با دارو ممنوعاز چه زمانی به برنامه غذالاغری در طی شیردهیاصول صحیح اندازگیری وزنمقدار مجاز کاهش وزن طی یکبهترین رژیم کدام است؟چند نکته کاربردی برای لاتغذیه در آلودگی هواسوابق تحصیلی و علمیچه نوع لاغری ای مناسب استدارودرمانی یا رژیم درماننوع پخت چقد بر روی کالری در طی روز چه مقدار قند و شچرا هرچی ورزش می کنم لاغرراه های جلوگیری از لاغری همه چیز درباره افزایش وزرابطه آب خوردن و لاغریهر آنچه درباره رشد قد بایرابطه سرعت غذا خوردن و چاساقه طلایی و لاغریکاهش وزن مهمتر است یا کاسبوس برنج و مزایای آنگلوتن و بیماری سلیاکپیاده رویی و چربی سوزیعمل اسلیو برای چه کسانی لدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو