پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس مجموعه ایده آل

کادر درمانی ایده آل

از چه زمانی به برنامه غذایی کودکم آب اضافه کنم؟

همه ما از اهمیت نوشیدن آب باخبر هستیم. این اهمیت در تمام دوره ها و گروه های سنی به چشم میاد. ولی یه سوال همیشگی که پدر و مادرها همیشه از ما میپرسند اینه که از چه زمانی به نوزاد خود آب بدیم؟

نوازادان تا 6 ماهگی احتیاجی به مصرف آب ندارن. چون آب مورد نیاز بدنشون به وسیله ی شیر مادر یا شیر خشکی که مصرف میکنن تامین میشه و نباید به نوزاد آب داده بشه. پس اگه نوزادتون بی قراری کرد سریع نرید یه آب جوش نبات براش درست کنیدا که به شدت ممنوعه این کار. اما بعد از شش ماه آب موجود در شیر مادر یا شیرخشک نمیتونه نیاز کودک را تامین کنه و باید آب اضافی را به برنامه غذایی کودک اضافه کنیم تا تامین کننده نیازهای کودک باشه.

با شروع غذای کمکی جامد باید مصرف آب رو هم شروع کنیم. مقدار آب مصرفی کودک با افزایش سن و افزایش فعالیت بدنی کودک بیشتر میشه.

مقدار آب مورد نیاز برای کودک شش تا نه ماهه بین 30 تا 120 میلی لیتر و در سن نه تا دوازده ماهگی 220 میلی لیتر تخمین زده شده. اما موارد زیر را هم مدنظر قرار بدید.

این نکته رو یادتون باشه که اگه هوا گرم بود و یا شرایطی ایجاد شد که کودکتون دچار تعریق زیاد شد باید مقدار آب مصرفی کودک رو افزایش بدید.

نکته بعدی اینکه اگر کودک فعالیت بدنی بالایی داره هم باید دقت کنید که مصرف آب بیشتری داشته باشه.

مصرف کم آب و کم آبی عوارضی همچون یبوست ، مشکلات ادراری و اختلال در وزن گیری ایجاد میکنه. و دقت کنید که در مصرف آب افراط هم صورت نگیره چون نوشیدن آب زیاد میتونه باعث کاهش اشتهای کودک و مشکلات دیگری که به دنبال بی اشتهایی ایجاد میشه به همراه باشه.

خیلی ها فکر میکنن که آبمیوه میتواند جایگزین آب باشد اما اینطور نیست و آبمیوه را جایگزین آب نکنید.

یکی از زمان های مناسب برای نوشیدن آب پس از مصرف شیر شبانه است که به تمیز شدن دهان و دندان های کودک کمک میکند.

تعادل در مصرف همه مواد غذایی نکته ی بسیار مهمیه که حتما باید رعایت بشه. پس در مصرف آب هم نه افراط کنید و نه تفریط.

m


آدرس مطب : تهران،سعادت آباد،میدان کاج،ابتدای سرو شرقی،مجتمع سعادت
تلفن : 22082039 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چند نکته کاربردی برای لاتغذیه در آلودگی هواسوابق تحصیلی و علمیچه نوع لاغری ای مناسب استدارودرمانی یا رژیم درماننوع پخت چقد بر روی کالری در طی روز چه مقدار قند و شچرا هرچی ورزش می کنم لاغرراه های جلوگیری از لاغری همه چیز درباره افزایش وزرابطه آب خوردن و لاغریهر آنچه درباره رشد قد بایرابطه سرعت غذا خوردن و چاساقه طلایی و لاغریکاهش وزن مهمتر است یا کاسبوس برنج و مزایای آنگلوتن و بیماری سلیاکعمل اسلیو برای چه کسانی لپیاده رویی و چربی سوزیآب خوردن و لاغریلاغری با دارو ممنوعامگا 3 و تاثیراتش بر روی از چه زمانی به برنامه غذالاغری در طی شیردهیاصول صحیح اندازگیری وزنمقدار مجاز کاهش وزن طی یکبهترین رژیم کدام است؟دستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو