پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

کنترل سندرم پیش از قاعدگی

رژیم غذایی در سندرم پیش از قاعدگی

بسیاری از خانمها قبل از شروع عادت ماهیانه دچار یکسری مشکلات میشوند . مواردی مثل( تورم و حساسیت سینه ها ، تورم پاها ، احتباس اب و افزایش وزن ،کاهش انرژیو خستگی مفرط ، کمردرد و دردهای ماهچه ای و گرفتگی عضلات ، آکنه و نیازهای شدید و میل شدید به شیرینیجات و عوامل متعدد روانی و حسی و عاطفی ) اگر یک هفته از شروع قاعدگی دارید پس حتما شماهم دچار این سندرم شده اید !

برای کنترل سندرم (PMS) باید چه کرد ؟ ایا پیشگیری دارد ؟

در مرحله اول باید گفته شود که این سندرم به دلیل اینکه هنوز علت بروز آن شناخته نشده است عملا هیچ راه پیشگیری ندارد ! ولی برای کنترل و بهبود علائم آن مصرف سبزیجات و اب اشامیدنی زیاد در این دوره بسیار پیشنهاد میشود . بخصوص سبزیجات برگ سبز که حاوی منیزیم بالایی هستند . اگر علائمی مثل ورم بدن داشته باشید معمولا پزشک ازداروهای ادرار آور و دیورتیک استفاده میکنند و اگر کرامپ و گرفتگی عضلات شما بالا باشد معمولاپزشک از قرصهای ضدبارداری به علت استروژن و پروژستورن بالایی که دارند برای کنترل روند استفاده می کنند .

خواب کافی و استراحت یکی دیگر از عوامل کمک کننده جهت تخفیف علائم (PMS) است . خواب شبانه ی خود را از دست ندهید و حتما بین 6 تا 7 ساعت خواب مفید در شبانه روز داشته باشید .

جالب است بدانید طی تحقیقات بسیاری که روی خانمهای دچار این سندرم شده است دانشمندان به این نتیجه رسیدن که درصد بالایی از این خانمها مصرف سیگار و الکل داشته اند ! پس سیگار و الکل را از خود دور کنید . حتی مواد غذایی که کافیین بالا دارند مثل قهوه و نسکافه و نوشابه ها هم میتوانند تشدید کننده ی علائم این سندرم باشند .

حتما هرروز یک دوش اب گرم بگیرید . اب معجزه گر درد های ماهیچه ای و عضلانی است . به همین دلیل پیشنهاد میشود حتما یک هفته قبل از قاعدگی هرروز یک دوش ده دقیقه ای داشته باشید .

بسیاری از خانمها از افزایش وزن خود در این دوران بسیارناراضی هستند . شما باید بدانید که این موضوع کاملا طبیعی است و وزن دقیق شما بعد از دوره ی قاعدگی مشخص میشود . به دلیل ورم کاذبی که در سندرم پیش از قاعدگی رخ میدهد بین یک تا دو کیلو از وزن به صورت کاذب بالاست و این عدد برای بسیاری از خانمهایی که در رژیمخهای لاغری هستند بسیار آزار دهنده میتواند باشد .

استرس یکی دیگر از عوامل تشدید کننده محسوب میشود . از تکنیکهای کاهنده ی استرس استفاده کنید و از استرسها و فشارهای عصبی و روحی دوری کنید .

حتما از قرصهای اسیدفولیک و آهن در دوره ی پریود خود استفاده کنید تا به مشکلات کمخونی و بیحالی و سستی کمتر دچار شوید .


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو