پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

تغذیه صحیح کنکوریها


این روزها با توجه به نزدیک شدن به تیرماه و زمان برگزاری کنکور ، اهمیت تغذیه ی صحیح برای این دوره بیش از پیش مطرح میشود . در این دوران با توجه به حجم بالای درس خواندن نوجوانان و فعالیت بالای مغز باید نسبت به تغذیه ی صحیح و باید نبایدهای تغذیه ای بسیار حساس و دقیق برخورد کرد .

برای تغذیه ی کنکوریها دقیقا همانند مطالعه ی مباحث درسی باید برنامه ریزی شود !
گنجاندن مواد غذایی و کربوهیدرات های دیر هضم مثل غلات سبوس دار و حبوبات و سیب زمینی به دلیل اینکه جزو کربوهیدرات پیچیده هستند در بدن دیر تر هضم شده و مدت طولانی تری احساس سیری ایجاد می کنند . جایگزین این دسته از مواد غذایی به جای مواد غذایی با کربوهیدرات ساده مثل نان و برنج بدون سبوس و قندها و شکر ها میتواند در بالا بردن بهره وری از مغز کمک کننده باشد .

وعده های سنگین و پرکالری باعث کسلی و خواب آلودگی میشود به همین علت کنکوریها باید چهار یا پنج وعده ی سبک به جای سه وعده ی سنگیم داشته باشند . یک صبحانه ی پروتیینی برای شروع روز خود انتخاب کنید . تخم مرغ اب پز و یا نیمرو ، خوراک لوبیا و خوراک عدسی همراه با قارچ و با روغن کم میتواند یک صبحانه ی عالی و کاکل و غنی از پروتیین به حساب بیاید که در طول روز به خوبی میتواند انرژی شما را تامین کند .

به مصرف پروتیین بالا بخصوص پروتیین لبنیات در این دوران باید دقت کافی شود و در طول روز حتما از شیر و ماست و کشک به عنوان میان وعده استفاده شود . حتما هرشب قبل از خواب یک لیوان شیر به همراه یک قاشق چایخوری کنجد در برنامه ی روزانه گنجانده شود . مصرف مولتی ویتامینهایی مثل ب کمپلکس و یا ول من و یا ول وومن میتواند در دوره ی کوتاه یک تا دوماه مصرف شود و در بهبود خستگی و خواب آلودگی موثر باشد . بخصوص دخترانی که با کم خونی مواجه هستند از مصرف اسیدفولیک و قرص آهن نباید غافل شوند .

آجیلها و مغزهارا در برنامه ی روزانه حتما قرار دهید . گردو و بادام و فندق باعث افزایش قدرت تمرکز و حافظه و تامین انرژی در طول روز میشود . در حین غذا خوردن به هیچ وجه درس نخوانید ! این کارباعث میشود بدون اینکه متوجه شوید حجم زیادی از غذا را میل کنید و یا بالعکس باعث بی اشتهایی شما میشود . غذا خوردن در حین تماشای تلویزیون و یا درس خواندن باعث افزایش هیجان و استرس شده و موجب اختلال در عملکرد سیستم گوارش نیز میشود .


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو