پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

هزینه انجام کرایولیپولی

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

چاقی شکم و پهلو ( قسمت دوم )


چاقی شکمی به چه صورت اندازه گیری میشود و مقیاس چیست ؟
نسبت دور کمر به دور باسن باید 0.8 باشد و اگر نسبت از این عدد بالاتر برود عدم تناسب بدنی رخ داده و چاقی موضعی شکم و پهلو ایجاد میگردد . در اندازه گیری دور کمر میزان زیر 90 سانتی متر در محدوده ی نرمال وبالاتر از آن عدم تناسب را نشان میدهد .احتمالا اصطلاح چاقی سیبی و گلابی شکل را شنیده اید .چاقی شکم و پهلو در دسته ی چاقی سیبی شکل قرار میگیرد . درواقع خطرناک ترین نوع چاقی همین گروه است که باعث بیماریه های قلبی عروقی ، دیابت ، فشار خون و کبد چرب و ... می شود .

لازم به ذکر است که در رفع چاقی شکم و پهلو فقط رژیم کم کالری نمیتواند موثر واقع شود و حتما باید نوع رژیم غذایی و عادات خوراکی شما نیز تغییر کند . مهمترین بخش رژیم در کنترل چربی های موضعی شکم و پهلو به حداقل رساندن کربوهیدرات ساده مثل نان و برنج است .چای سبز راز دیگر از بین رفتن چاقی شکمی ! درواقع با نوشیدن چای سبز میزان متابولیسم چربیها و کربوهیدرات بدن افزایش مییابد. و به طور کلی میزان سوخت و ساز بدن بالا می رود پس بنابراین نوشیدن یک تا دو فنجان چای سبز در طول روز در کنار یک رژیم باعث کنترل چربی های شکم و پهلو میشود .

دمنوش زیره ی سیاه و سبز ، چای سبز ، لیمو، دارچین و زنجبیل از جمله دمنوشهای بسیار عالی جهت بالا بردن سوخت و ساز و متابولیست است که منجر به شروع چربی سوزی بخصوص در ناحیه ی شکم و پهلو ها خواهد شد اما لازم به ذکر است که باید حتما در کنار ورزش و تحرک بدنی این دمنوشها مصرف شوند و بیش از دو فنجان در روز هم بهتر است مصرف نشود .


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو