پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

هزینه انجام کرایولیپولی

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

لاغری با علم نوین هیپنوتراپی

لاغری با هیپنوتراپی

” هیپنوتیزم درمانی” یک روش درمانی است که در یک مرحله یا مراحلی از آن، از هیپنوتیزم استفاده میشود. هیپنوتیزم در حقیقت علم یا پدیده ایاست که در آن انسان به ضمیر ناخودآگاهو سیستم غیر ارادی بدن دست پیدا میکند. هیپنوتیزم درمانی به دو صورت مختلف انجام میگیرد:

۱-دگر هیپنوتیزم درمانی که در این روش بیمار توسط درمانگر از لحاظ ذهنی و جسمی آماده شده و به عمق مناسب برای برنامه درمان میرسد و تحت درمان قرار میگیرد.

۲- خود هیپنوتیزم درمانی که بیمار روش تلقین به خود و هیپنوتیزم و درمان خود را در مدت چندین جلسه می آموزد و برنامه درمانی را بدون نیاز به درمانگر ادامه می دهد. این روش عمدتا برای درمان اختلالات وزن مورد استفاده قرار میگیرد.

امروزه روشهای درمانی مختلفی برای درمان چاقی مورد استفاده قرار گرفتهاند که از این میان فقط آنهایی که شیوهی زندگی را منطبق با شرایط و نیازهای فرد تغییر داده و اعتمادبهنفس را افزایش میدهند شانس موفقیت طولانیمدت دارند. مطالعات و پژوهشهای صورت گرفته بر روی لاغری با هینوتراپی در جهان نشان دادهاند که هیپنوتیزم اثرات درمان کننده اثبات شده ای در درمان اختلالات وزن، پرخوری و چاقی دارد.

در لاغری با هیپنوتراپی،درمانگر برای کمک به درمان چاقی با تقویت تصویر اندام ایده آل در ذهن، بیمار را یاری میکند تا در حالت هیپنوز قرار گیرد و تلقیناتی با هدف درمان به بیمار ارائه میشود. لازمه این روش این است که درمانگر بلد باشد چگونه فرد را به سمت هیپنوز راهنمایی کند و چه نوع تلقیناتی به او ارایه دهد. به بیمار تفهیم می شود که مشکل از چه نوع ماهیتی است. فرد شناخت بهتری از مشکل خود و چگونگی لاغری با هینوتراپی پیدا می کند و به او تلقیناتی داده می شود که چگونه باید با شرایط موجود مقابله کرد.

مرکز تنظیم وزن بدن، در قسمتی از مغر به نام هیپوتالاموس قرار دارد. این مرکز از طریق اثر بر میزان سوخت و ساز بدن و همچنین تغییرات حس سیری و گرسنگی، وزن بدن را در محدوده خاصی تنظیم مینماید. در افراد چاق و یا لاغر احتمالا تنظیم این مرکز دچار اختلال شده و وزن هدف را بالاتر و یا پایینتر از وزن ایده آل بدن تعیین میکند. بنابراین شخص دچار حس گرسنگی و یا سیری کاذب شده و سوخت و ساز بدن بصورت نابجا دچار کاهش و یا افزایش می شود.

در روش لاغری با هینوتراپی، با استفاده از هیپنوتیزم میتوان مرکز تنظیم وزن را مجدداً برای وزن ایدهآل برنامهریزی نمود. بنابراین با تغییرات سوخت و ساز بدن و همچنین اشتها، به مرور وزن به حالت مطلوب نزدیکتر خواهد شد. از سوی دیگر بهکمک تلقین و تصویرسازی ذهنی، تصویر جدیدی از شخص با وزن و اندام متناسب در ذهن او ایجاد میشود و آن را در حافظهی ذهن ناخودآگاه خویش ذخیره مینماید. بنابراین تمام نیروهای ذهنی فرد برای رسیدن به هدف متحد شده و بکار گرفته می شوند و در نتیجه بصورت ناخودآگاه شیوه زندگی و رفتارهای فرد و همچنین فرآیندهای فیزیولوژیک و متابولیسمی دستخوش تغییراتی در جهت رسیدن به اندام ایده آل خواهد شد.در روش لاغری با هینوتراپی، درواقع هیپنوتیزم به فرد کمک میکند تا بتواند شیوه زندگی خود را در جهت رسیدن به هدف براحتی اصلاح نماید و به شکلی کارآمد بتواند رژیم غذایی و فعالیت بدنی متناسب با هدف (رسیدن به اندام ایده آل) را رعایت کند، سوختوساز بدن را در سطح بالاتری نگه دارد، با حفظ آرامش از پرخوری در مواقع هیجانزدگی و برانگیختگی اجتناب نماید و درمجموع شیوهی زندگی سالمتری را اتخاذ نماید. بنابراین می توان گفت لاغری با هینوتراپی هم در سطح فیزیولوژیک و هم در سطح رفتار و شیوه زندگی می تواند مؤثر باشد.


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو