پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس مجموعه ایده آل

کادر درمانی ایده آل

روزه داری آسان با رژیم غذایی مناسب ( قسمت دوم )

1- سحر را سبک مصرف کنید . مصرف سحری پرچرب و شیرین باعث می شود در طول روز احساس تشنگی کنید و ولع بیشتری نسبت به غذا داشته باشید . بهترین گزینه برای سحری سبزیجات و میوه ها مخصوصا سبزیجات کربوهیدراتی مثل هویج و سیب زمینی هستند . سبزیجات منابع خوبی از فیبرها ،ویتامینها و املاح هستند و می توانند سلامت شما را تضمین کنند .

2- در وعده ی سحر می توانید از فهرست کربوهیدراتها به دلخواه خود و البته در حجم و اندازه ی کم، برنج یا نان را بهمراه یک خورش یا خوراک انتخاب کنید .

3- اگر جزو کسانی هستید که در وعده ی سحری اشتهای کمی ندارند میتوانید یک سالاد به دلخواه خود انتخاب کنید (سالاد میوه یا سبزیجات) که البته بهتر است آبلیمو و روغن زیتون چاشنی آن باشد و از مصرف مایونز ها پرهیز شود .

4- مصرف قهوه ،نوشابه و به طور کلی نوشیدنی های گازدار را در این وعده به طور کلی حذف کنید چراکه باعث مشکلات گوارشی شده و تشنگی شمارا در طول روز تشدید می کنند .

5- در وعده ی سحری بهتر است کربوهیدرات پیچیده مثل حبوبات (انواع لوبیاها ،نخود ،عدس ،ماش و لپه )و سبزیجاتی مثل خیارو هویج که شاخص گلایسمی پایینی دارند و باعث میشوند قند خون دیرتر افت کند و کمتر احساس گرسنگی در طول روز حس شود .

6- در وعده ی افطار همانطور که در قبل نیز اشاره شد ، آب ولرم و چای کم رنگ به همراه خرما بهترین گزینه است . همچنین شما می توانید در وعده ی افطار خود از سوپهای سبک مثل سوپ شیر نیز کمک بگیرید.

7- از مصرف تنقلاتی مثل چیپس و پفک در وعده ی افطاربه شدت پرهیز کنید چرا که این مواد دیر هضم می شوند و باعث دل درد می شوند .

8- در این ماه از بهتر است تا جای ممکن از مصرف غذاهای پرچرب و سرخ کردنی خودداری شود و غذاهای آب پز و بخار پز که کالری کاذب کمتری دارند و مواد مغذی و ویتامینها و املاح سبزیجات را حفظ می کند جایگزین آنها شوند .

9- دقت کنید که مصرف آب زیاد در افطارممکن است باعث مشکلات گوارشی و تهوع شود و بهتر است مصرف نوشیدنی های در بین وعده ی افطار تا سحر باشد تا از مشکلات کلیوی هم جلوگیری شود .


آدرس مطب : تهران،سعادت آباد،میدان کاج،ابتدای سرو شرقی،مجتمع سعادت
تلفن : 22082039 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سبوس برنج و مزایای آنسوابق تحصیلی و علمیمنابع غذایی سرشار از امگچاقی و هورمون های جنسیپیاده رویی و چربی سوزیبی عارضه ترین رژیم لاغریدانه چیا و لاغریسطح ویتامین دی بدنت رو برمهمترین علل چاقی شکمینان سفید یا نان سبوس دارپروبیوتیک چیست؟برنج کته یا آبکشدارودرمانی یا رژیم درمانشکر قهوه ایمکمل های مناسب برای رشد قچرا همیشه گرسنه ام؟آیا مصرف میوه در رژیم آزادر طی روز چه مقدار قند و شصبحانه و فواید آنچرا هرچی ورزش می کنم لاغرآب خوردن و لاغریتفاوت های رژیم فستیگ و روعلل ایجاد سلولیت و راه هافقر آهنمضرات مصرف گوجه سبزچرا بدن کم آب می شود ؟افراط در مصرف زولبیا بامتفاوت کربوهیدرات ساده و روغن زیتون فرابکر یا تصفعمل اسلیو برای چه کسانی لفلفل و لاغرینقش تغذیه در آلزایمزچرا دچار چاقی شکمی هستم؟امگا 3 و تاثیراتش بر روی توصیه های غذایی در کیست ترژیم های بسیار کم کالریعوامل تشدید کننده میگرننقش دتاکس واتر در لاغریایا میتوان چاقی خود را بهتوصیه هایی جهت افزایش وزرژیم های تک خوریعوارض مصرف بیش از حد کافئلاغری با دمنوش؟ آره یا نهنمونه ی رژیم ماه رمضانهمه چیز درباره افزایش وزاختلالات هورمونی در خانمتغذیه و بارداریرژیم شوکعوارض رژیم های کم کالریلاغری با دارو ممنوعچند نکته کاربردی برای لاهر آنچه درباره رشد قد بایاز چه زمانی به برنامه غذاتغذیه و ریزش مورژیم غذایی DASHغذاهای کاهنده اشتهالاغری در طی شیردهیچه نوع لاغری ای مناسب استیائسگی را راحت طی کناصلاح سبک زندگی به چه معنتغذیه در آلودگی هواراه های افزایش اشتهامقایسه نوشابه رژیمی و نوچه هورمون هایی باعث میشه کم آبی در ماه رمضاناصول صحیح اندازگیری وزنتغذیه در زمان اسهالراه های تامین آب مورد نیامقدار مورد نیاز آب روزانچه ویتامینی در زمان روزه به اندازه کافی آب بنوشیدخنک کننده ای برای تابستاراه های جلوگیری از لاغری مقدار مجاز کاهش وزن طی یکچه کسانی به افزایش وزن نیکالری خوراکی های معروف مبهترین ورزش ها برای کاهش خشکی دهانراهکارهایی برای رفع پف صمنابع امگا 3نوع پخت چقد بر روی کالری کاهش وزن مهمتر است یا کاهبهترین رژیم کدام است؟دلایل چاقی کودکانرابطه آب خوردن و لاغریمنابع غذایی آهن را به سبدنکات مهم روزه داریکاهش وزن پایداربهترین زمان مصرف ویتامیندلایل رها کردن رژیمرابطه سرعت غذا خوردن و چاساقه طلایی و لاغریمنابع غذایی حاوی آهننکات تغذیه ای در مصرف کورگلوتن و بیماری سلیاکبی اشتهاییدانه چیادستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو