پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

هزینه انجام کرایولیپولی

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

رژیم غذایی مدیترانه ای خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد

نتایج تحقیق جدیدی نشان میدهد رژیم غذایی مدیترانهای و رژیم غذایی که حاوی مقدار کمی کربوهیدرات است، ممک است به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.رژیم غذایی مدیترانهای در کشورهایی مانند یونان، اسپانیا و جنوب ایتالیا رایج است. این رژیم شامل مقادیر زیادی ماهی، سبزیجات، میوهجات، حبوبات، نانهای حاوی فیبر، غلات و روغن زیتون است. همچنین مصرف گوشت قرمز، پنیر و شیرینیها در این رژیم محدود است.

محققان برای انجام این مطالعه به مدت 11 سال بیش از 22 هزار نفر از اهالی یونان را مورد بررسی قرار دادند. در زمان آغاز این تحقیق حدود 2300 نفر از این افراد به دیابت مبتلا بودند. این محققان عادات غذایی شرکتکنندگان را بررسی کرده و مقیاسی 10 امتیازی برای پیروی از رژیم غذایی مدیترانهای در نظر گرفتند. احتمال ابتلا به دیابت در شرکتکنندگانی که به میزان بیش از 6 امتیاز این رژیم را مصرف میکردند، 12 درصد کمتر از شرکتکنندگانی بود که به اندازه سه امتیاز یا کمتر این رژیم را رعایت میکردند.

احتمال ابتلا به دیابت در افرادی که رژیم غذایی آنان مقدار زیادی کربوهیدرات داشت، 21 درصد بیشتر از افرادی بود که کربوهیدرات کمی مصرف میکردند. در مجموع احتمال ابتلا به دیابت در افرادی که رژیم غذایی مدیترانهای را رعایت و کربوهیدرات کمی مصرف میکردند، 20 درصد کمتر از افرادی بود که مقدار زیادی کربوهیدرات مصرف و به میزان کمتری از رژیم غذایی مدیترانهای پیروی میکردند. اگرچه این تحقیق ارتباط بین رعایت رژیم غذایی مدیترانهای و کاهش احتمال ابتلا به دیابت را نشان میدهد، با این حال رابطه علت و معلولی این دو را ثابت نمیکند.


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو