پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

هزینه انجام کرایولیپولی

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

رژیم غذایی کودک هنگام اسهال

رژیم غذایی کودک هنگام اسهال

رییس انجمن پزشکان کودکان ایران گفت : کودکان ممکن است در سال 2 تا 3 بار دچار اسهال شوند و اگر در هر مورد از ابتلا به بیماری ، غذا نخورند هربار نیم کیلو از وزن آنها کاسته می شود .دکتر غلامرضا خاتمی اظهار داشت ، کودکان به علت عدم مراقبت های بهداشتی دچار اسهال می شوند بنابراین بهترین راه در پیشگیری از ابتلای کودک به اسهال ، عادت دادن کودک به شست و شوی دست با آب و صابون است .

رییس انجمن پزشکان کودکان ایران تاکید کرد ؛عمده دلیل ابتلا به اسهال همین عدم بهداشت است اما اسهال می تواند به علت ورود میکروب یا ویروس به داخل روده نیز به وجود بیاید . استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد : باید به کودکان یاد داد که اگر مشغول خوردن میوه ای هستند و آن میوه از دستشان افتاد به هیچ وجه آن را نخورند یا اگر تشنه شدند مبادرت به خوردن هر نوع آبی نکنند .

وی افزود :باید از دادن غذاهای آماده (فست فود ) به کودکان پرهیز کرد چرا عدم رعایت بهداشت در آنها موجود باشد این غذاها می تواند معده کودک را تحریک کرده و مشکلات گوترشی برای کودکان به وجود آورد ..

رییس انجمن پزشکان کودکان ایران افزود : وقتی کودک مبتلا به اسهال شده و تعداد دفع زیاد نبود نباید غذای معمولی کودک را قطع کرد چرا که تامین رشد کودک با غذاست .

متخصص گوارشکودکان ادامه داد : کودکان ممکن است در سال 2 تا 3 بار دچار اسهال شوند و اگر در هر مورد از ابتلا به بیماری ، غذا نخودند نیم کیلو از وزن آنها کاسته می شود . پس بهتر است در مواجهه با چنین حالتی سعی کنیم تا کاهش وزن کودک به حداقل برسد و به همین دلیل به خانواده ها توصیه می کنیم که غذای معمول و روزانه را به کودک بدهند .

دکتر خاتمی با بیان این مطلب که اشتهای کودک در موارد ابتلا به بیماری کاسته می شود گفت : در این موارد باید غذا مطابق میل کودک باشد و اصراری بر زیاد خوردن غذا نداشته باشیم چرا که اگر کودک با اصرار غذا بخورد غذا را برمی گرداند .

رییس انجمن پزشکان کودکان ایران در گفت و گو با فارس یادآور شد : باید غذا را در مقابل کودک گذاشت تا کودک هر چقدر میل داشت مصرف کند همچنین مصرف مایعات و شیر بلامانع است اما مصرف موادی همچون میوه ها که اجباری ندارد می تواند محدود شود و بعد از بهبود کودک دوباره به وی داده شود .


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو