پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

سوال و جواب های شما در خصوص کرایولیپولیز

" انجماد چربی ها " یا کرایولیپولیز
کرایولیپولیزیا انجماد چربی ها نوین ومتفاوت ترین روش درمانی غیرجراحی نسبت به سایردرمان های رفع چربیهای موضعی است .کرایولیپولیز سلولهای چربی به صورت غیرقابل برگشت سبب از بین رفتن آنها میگردد به این ترتیب که تنها در یک جلسه حدود 20 -40 % چربی های ناحیه مورد نظر با مکانیسم کاهش دمای شدید وکریستاله شدن ( یخ زدگی ) و نکروز ، سلولهای چربی از بین می روند این روش برای چربی های موضعی کلی مناطق بدن مانند شکم ، پهلو ، باسن ،وران وپشت بدن و... قابل استفاده می باشد .

حال به پروسه جالب دفع چربی ها توسط کرایولیپولیز دقت کنیم : در هفته های بعد از درمان چربی های بدن تخریب شده و توسط سیستم لنفاوی دفع میگردد . نتایج کار در حدود 2 هفته بعد آشکار خواهند شد ، اما درنظر داشته باشید که با توجه به موضع مورد نظر ، ممکن است تا 4 هفته بطول بیانجامد .

سوالات رایج که همواره در مورد کرایولیپولیز پرسیده میشود :
کرایولیپولیز روش غیرتهاجمی است که طی فرآیندی با پایین آوردن دمای سلولهای چربی تا حدود 11- ، آنها را از بین می برد.این تکنولوژی برای اولین بار توسط متخصصین پوست ومو در دانشکده پزشکی هاروارد بدست آمد .پژوهش های پزشکان دانشگاه هاروارد بیانگر این موضوع بود که سلولهای چربی در مقایسه با سایر سلولهای بافت های اطراف حساسیت بیشتری نسبت به سرما دارند و در دمای متفاوت تری به صورت کریستال ( یخ زده ) تبدیل می شوند .

آیا واقعا کرایولیپولیز موثر است ؟
تعداد زیادی ازدرمان هایی که درکلینیک ها انجام شده و عکس های قبل و بعد ازافراد تحت درمان وجود دارد که گواهی بر صحت مطالب فوق و تاثیر درمانی کرایولیپولیز می باشد .

مکانیسم عمل کرایولیپولیز :
دستگاه شامل یک سری ایجاد خلاء و مکش بالای بافت چربی به همراه ایجاد دمای بسیار کم و یک پد آنتی فریز می باشد . منطقه موردنظر انتخاب شده و توسط سری دستگاه روی آن منطقه مکش و سرما ایجاد می شود سپس سلول های چربی کم کم شروع به فریز شدن میکنند( سایر سلول های اطراف چربی ها مانند رگ های خونی ، عصب ها و...نسبت به سرما واکنش نمیدهند و سرمای ایجادشده برای این سلول ها خطری ندارد ) به این ترتیب سلول های چربی بدون هیچ گونه آسیبی به سلولهای اطراف خود از بین می روند .

آیا نیازی به مشاوره کرایولیپولیز وجود دارد ؟
در ابتدای امر،مشاوره به صورت تلفنی وبا تکنسین های مربوطه میتواند بسیار مناسب باشد که مشخص شود این کار مناسب چاقی شما خواهد بود یا خیر .

برای سلول های چربی که درمان با کرایولیپولیز شده اند چه اتفاقی خواهد افتاد ؟
سلول های چربی به صورت نامحلول در دسترس سیستم لنفاوی قرارمیگیرند و از بدن دفع می شوند. موضعی که چربی هایش از بین رفته اند بعد از چند هفته کوچک خواهد شد .البته بسته به افراد و شرایط مختلف این زمان ممکن است متفاوت ( کمی کمتر یا بیشتر ) باشد .

هر جلسه کرایولیپولیز چه مقدار طول میکشد ؟
این تکنولوژی به زماننسبتا" پایینی در هرجلسه نیاز دارد . به طوریکه هر جلسه حدود 60دقیقه ( برای هر ناحیه بدن) به طول می انجامد. که البته با توجه به ضخامت چربی موضع وپاسخ بدن به سیستم فریز ممکن است متفاوت باشد .

چند جلسه کرایولیپولیز برای درمان لازم است ؟
برای اغلب افراد و اغلب نواحی چاق یک جلسه کافی است ولی ممکن است بنا به عواملی نظیرضخامت چربی موضع چربی و توقع خود از میزان کاهش آن ،جلسه دوم هم نیاز شود که در اینصورت باید حدود 2 ماه بین هر جلسه فاصله بیافتد.

نتایج کرایولیپولیز چه خواهد بود ؟
مطالعات علمی حاکی از کاهش 20% تا 40% چربی درموضع چاق است که این امربا توجه به تفاوتهای فردی ، ضخامت رسوب چربی در هرناحیه ،انتظار فرد ، نحوه زندگی (رژیم غذایی وفعالیت ) متفاوت است .

چه زمانی نتایج کرایولیپولیز قابل مشاهده خواهند بود ؟
این امر نیز به خودفرد ومیزان ضخامت چربی بستگی دارد تغییرات ممکن است تا12 هفته بعد خود رانشان دهند اما معمولا" در کمتر از این مدت آشکار خواهند شد ( 2 تا 3 هفته )

در زمان انجام کرایولیپولیز چه احساسی وجود دارد ؟ ( آیا دردناک است؟ )
این تکنولوژی اساسا" کاملا" بدون درد و تحت شرایط کاملا" راحت بدنی صورت می پذیرد یک پد آنتی فریز جهت محافظت پوست و حفظ حالت چسبندگی موضع ، روی پوست قرار میگیرد سپس سری دستگاه روی موضع موردنظر قرار میگیرد که حس غیرمعمولی به فرد دست می دهد ولی معمولا" دردناک نیست . در ضمن هیچ گونه آمپول بیهوشی و یا بی حس کننده استفاده نخواهد شد .

بعد از اتمام جلسه کرایولیپولیز فرد چه حسی خواهد داشت ؟
به طورکلی کرایولیپولیز عوارض جانبی خاصی ندارد بعد از اتمام دوره فرد روی پوست احساس سرما خواهد داشت ، اما خیلی زود به دمای عادی بازخواهد گشت . همچنین ممکن است پوست کمی قرمز شود . وبلافاصله بعد از اتمام جلسه می توانید به کارهای روزمره بازگردید مثلا" به محل کاربازگردید یا به باشگاه ورزشی بروید و...

آیا می توان بعد از اتمام جلسه کرایولیپولیز رانندگی کرد ؟
بله هیچ مشگلی وجودندارد و خیلی راحت و امن می توانید رانندگی کنید .

آیا در طول درمان کرایولیپولیز سوزنی وارد بدن می شود ؟
کرایو درمانی یک درمان غیرتهاجمی بوده و هیچ گونه سوزنی وارد بدن نمیشود .

آیا درمان کرایولیپولیز دائمی است ؟
سلولهای چربی در روش کرایو به صورت کریستاله درآمده و توسط گلبول های سفید بدن جذب شده و ازبدن دفع میگردد بنابراین هیچ گونه راه برگشت ورشد سلولهای چربی وجود ندارد .

چه کسی بهترین کاندید انجام عمل کرایولیپولیز می باشد ؟
این تکنولوژی به طور ویژه برای چربی های موضعی ساخته شده وبهترین کاندید برای انجام این عمل افرادی اند که قصددارند چربی های شکم ،پهلو ،ران ،باسن ،پشت ( بالای خط سوتین وزیرخط سوتین ) و....را از بین ببرند . اگرچه اکثرافراد با این روش به نتیجه مطلوب میرسند ولی پیشنهاد می شود قبل از انجام کرایولیپولیز بوسیله رژیم غذایی و ورزش یک کاهش وزن کلی در بدن ایجاد کنند زیرا در گروه های مورد آزمایش افرادی که به بی ام آی نرمال نزدیکتربوده اند (ولی دچارچاقی موضعی هستند) بهترین نتیجه را کسب کرده اند .

آیا لازم است که فرد رژیم غذایی و ورزش خاصی را دنبال کند ؟
کرایولیپولیز از بدن شما به تنهایی مراقبت نمی کند وفرد باید بعد از انجام کرایولیپولیز یک رژیم غذایی خاص و ورزش را دنبال کند وآب کافی بنوشد تا بهترین نتیجه حاصل سود . همچنین باید از مصرف کافئین و سایر مواد محرک خودداری کند .

تفاوت اصلی میان این روش کرایولیپولیز با سایر روش ها در چیست ؟
نتایج درمان با کرایولیپولیز کاملا" طبیعی بوده و هیچ گونه از جراحات و زخم هایی که ناشی از روش های تهاجمی مانند(لیپوساکشن) ایجاد می شوند را به هیچ عنوان دربر ندارد و نیزبه هیچ بافتی از اطراف چربی هیچ آسیبی نمی رسد . تفاوت دیگر آن این است که در این روش آثار درمان مانند روش های جراحی به سرعت نمایان نشده و چند هفته به طول می انجامد در جمع بندی کرایو لیپولیز برای افرادی که میخواهند در هزینه صرفه جویی کنند و درد و خطر عوارض جانبی و ... را نداشته باشند بهترین روش کاهش بافت چربی محسوب می شود .

هنگامی که چربی های بخشی از بدن تحت کرایولیپولیز قرار میگیرند و از بین میروند چه اتفاقی برای چربی های سایر بدن می افتد ؟ آیا ممکن است آنها حرکت کنند؟
هیچ گونه ریسک و خطر حرکت چربی های سایر نواحی به ناحیه درمان شده وجود ندارد و نیز سلولهای چربی موضعی که از بین رفته اند به هیچ عنوان قادر به بازگشت و رشد مجدد نخواهد بود .

ابعاد ناحیه تحت درمان با کرایولیپولیز چقدر است ؟
سری های دستگاه اندازه های متفاوتی دارند و این امر به ما این امکان را می دهد تا نواحی مختلف بدن نظیرکل بالا تنه ، بالای بازو، داخل ران و پهلو وبالا و پایین شکم، وحتی سینه . مردان قابل درمان باشند (توجه : کوچک کردن سینه خانمها با این روش امکان پذیرنمیباشد)

چه کسانی نمی توانند از این نوع درمان کرایولیپولیز استفاده کنند ؟
افراد باردار وشیرده
افرادی که دچار بیماریهای خاص هستند.
با توجه به اینکه مناطق مختلف بدن شما به به زمانهای متفاوتی برای انجام کرایولیپولیز نیاز دارند لذا برای جلب رضایت شما و رعایت انصاف هزینه براساس زمان دستگاه به دقیقه حساب خواهد شد.


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو