پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

شش خوراکی شادی آور

- موز : برخی موادغذایی مانند موز حاوی امینیو اسیدی به نام تریپتوفانهستند که می تواند در بدن به سروتونین تبدیل شود.ترشح مقادیر مناسبی از سروتونین در مغز نیز می تواند به افزایش حس شادی بهبود خلق و خو داشتن خوابی ارام و کاهش درد در بدن کمک کند.به همین دلیل به طرفداران شادی توصیه می شود مصرف موز را فراموش نکنند.

- عسل : ( به جای قندوشکر عسل بخورید ) ! این توصیه متخصصان تغذیه به تمام انهایی است که می خواهند روز شاد و آرامی را آغاز کنند.عسل حاوی موادی به نام کامپفرول و کوئرستین است که هردوی انها می توانند شادی اور باشند باعث حفظ سلامت سلول های مغزی شوند و احتمال بروز تنش های عصبی را کاهش دهند.قندهای موجود در عسل نسبت به قندهای موجود در قند و شکر کمتر بر افزایش ناگهانی سطح قندخون و افت قند متعاقب ان تاثیر می گذارند و از این طریق هم جلوی بدخلقی را می گیرند.

- ماهی : مصرف موادغذایی حاوی چربی های خوب یکی از راه های رسیدن به شادی و ارامش در طول روز است مثلا ماهی گردو روغن زیتون روغن کانولا و روغن بذر کتان سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 هستند و مصرف انها می تواند باعث از بین رفتن حس افسردگی و بهتر شدن خلق و خو شود.نتیجه مطالعه های جدید هم نشان می دهد مصرف ماهی های چرب به دلیل امگا 3 موجود در انها می تواند برای بهبود وضعیت روانی بیماران مبتلابه اختلال دو قطبی هم موثر باشد.هفته ای 2 مرتبه مصرف ماهی هم بیش از 50 درصد باعث پیشگیری از ابتلا به افسردگی می شود.

- تخم مرغ : تخم مرغ حاوی ریز مغذی هایی مانند روی ویتامین بی اویدین اسیدهای چرب امگا 3 و پروتئین مرغوب است.از این روذ مصرف این ماده غذایی نه تنها می تواند انرژی خوبی به شما بدهد بلکه می تواند برای مدت زمان بیشتری هم شما را سیر نگه دارد و جلوی کاهش خلق در اثر گرسنگی را بگیرد.نتیجه تحقیقی که در سال 2008 در مجله بین المللی چاقی منتشر شد نشان داد ان گروه از افرادی که یک تخم مرغ به عنوان صبحانه مصرف می کنند انرژی بیشتری تا رسیدن به وعده ناهار دارند کمتر در معرض چاقی قرار می گیرند کمتر بی حوصله و عصبی می شوند و به طور کلی روز شادتری را سپری می کنند.

- شکلات تلخ : سرشار از ماده معدنی منیزیم است.منیزیم می تواند با شل کردن عضلات و کاهش تنش های عصبی باعث افزایش شادی و ارامش افراد در طول روز شود. ضمن اینکه شکلات تلخ هم مانند موز و گوشت بوقلمون حاوی تریپتوفان است و به همین دلیل مصرف ان در طول روز با افزایش ترشح سروتونین علایم افسردگی را کاهش و شادی را افزایش می دهد.متخصصان توصیه می کنند حتما در فصل های سرد سال برای پیشگیری از ابتلا به افسردگی های فصلی مصرف شکلات تلخ (حاوی حداقل 75 درصد کاکائو ) را در برنامه غذایی روزانه خود داشته باشید.

- بوقلمون : گوشت بوقلمون(مانند موز)حاوی اسید امینه تریپتوفان است و با همان مکانیسمی که موز می تواند باعث رفع خستگی و احساس نشاط شود می تواند به شادی ما کمک کند.

خلاصه اینکه ...
هرچه موادغذایی تازه تر و سالم تر باشند و در فرایند تولید انها دخالت کمتری داشته باشیم حاوی ریزمغذی های بیشتری خواهند بود و مصرفشان می تواند به سلامت جسمی و روانی مان کمک کند. مغزها و دانه های خام میوه ها و سبزی های تازه تخم مرغ و لبنیات همگی جزو خوراکی هایی هستند که مصرف متعادل و روزانه انها کمک زیادی به حفغظ آرامش می کند


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو