پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

هزینه انجام کرایولیپولی

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

مصرف چربی و روغن و نقش آن در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی

- مصرف فست فودها از جمله سوسیس کالباس و پیتزا که حاوی چربی زیادی هستند را به حداقل برسانید.
- غذاهای چرب و سرخ شده را که حاوی مقدارزیادی روغن هستند مصرف نکنید.بجای سرخ کردن غذا بهتر است ان را به صورت اب پز تنوری بخارپز و یا کبابی مصرف شوند و یا در صورت تمایل به سرخ کردن به تفت دادن ان با مقدار کم روغن ودر زمان کوتاه اکتفا شود.حتما از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده شود.
- در تهیه غذاهایی که نیاز به سرخ کردن ندارند حداقل مقدار روغن و از نوع روغن مایع استفاده کنید.
- شیروماست کم چرب(کمتر از 5/2 درصد چربی) را جایگزین انواع پرچرب ان کنید.شیروماست پرچرب دارای مقادیر زیادی اسیدهای چرب اشباع است که تنگی و انسداد عروق و در نهایت سکته قلبی را بدنبال دارد و ضمن این که بدلیل بالابودن میزان کالری اند موجب اضافه وزن و چاقی نیز می شود.
- پنیر خامه ای مملو از چربی است.به جای ان از پنیر کم چرب و کم نمک استفاده کنید.
- از کره سرشیر و خامه کمتر استفاده کنید.این موادغذایی حاوی مقادیر زیادی چربی حیوانی هستند و می توانند موجب اضافه وزن و چاقی و هم چنین افزایش کلسترول خون بشوند.
- شیرینی های خامه ای حاوی چربی زیادی هستند.به جای ان از شیرینی های ساده و به مقدار کم استفاده کنید.
- بجای گوشت های پرچرب از گوشت های کم چرب استفاده کنید و چربی قابل رویت گوشت را قبل از پخت تا انجا که ممکن است جدا کنید قبل از طبخ مرغ نیز پوست ان را جدا کنید.
- کله پاچه و مغز حاوی مقادیر زیادی چربی(کلسترول)است و مصرف انها باید بسیار محدود شود.
- مصرف روغن را به حداقل برسانید و غذاها را با روغن کم بپزید.مصرف زیاده از حد روغن باعث بروز اضافه وزن و چاقی شده و امکان افزایش کلسترول بد(ال دی ال)افزایش فشارخون ودر نتیجه خطر ابتلا به امراض قلبی عروقی را فراهم می اورد.حداکثر بیستو پنج درصد انرژی دریافتی روزانه باید از چربی ها تامین شود.
- روغن زیتون از منابع خوب روغن و حاوی اسیداولئیک فراوان است که مصرف متعادل ان با کاهش کلسترول خون برای سلامت قلب و عروق مفید است.
- روغن زیتون برای مصارف مختلف پخت مناسب است ولی همانند سایر روغن های مایع به حرارت بالا حساس است.مصرف روغن زیتون به عنوان جایگزین سس های سالاد توصیه می شود.
- روغن نباتی جامد را حذف کنید و بجای ان از انواع روغن مایع از جمله کلزا افتابگردان ذرت روغن زیتون و روغن کنجد استفاده کنید.
-غذاهای اماده مثل پیتزا سوسیس کالباس همبرگر غذاهای سرخ کرده(سیب زمینی سرخ کرده چیپس و...)حاوی مقادیر زیادی چربی هستند.مصرف این نوع غذاها را به حداقل برسانید.
- سس های چرب مثل سس مایونز کمتر استفاده کنید.بجای ان می توانید با مخلوط کردن ماست کم چربی ابلیمو سرکه و یا اب نارنج کمی نمک و فلفل و سبزی های معطر و روغن زیتون یک سس سالاد سالم در منزل تهیه و مصرف کنید.


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو