پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس مجموعه ایده آل

کادر درمانی ایده آل

مشکل بوجود آمده (آمنوره ) در طی رژیم لاغری:

در صورت کاهش وزن سریع و یا کاهش وزن ( بیش از 1 کیلوگرم در هفته ) بارژیم های غذایی سخت مضر و استرس زا که در آن ( پروتئین ، چربی، ویتامینها و سایر مواد معدنی ) مورد نیاز برای شروع یک قاعدگی منظم کاهش یافته لذا روی هورمون های بدن تاثیر گذاشته و سطح استروژن کم می شود و ممکن است آمنوره ثانویه ایجاد شود. ولی کاهش وزن تنها ممکن است علت این نوع آمنوره نباشد بلکه علل دیگری مانند استرس، برخی از داروها، تومور های مغزی، مشکلات تیروئیدی، نارسایی زودرس تخمدان و سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز ممکن است سبب آمنوره ثانویه شود.
برای اینکه در رژیم های کاهش وزن دچار آمنوره نشوید بیشتر از 1 کیلوگرم در هفته کاهش وزن نداشته باشید ورزش منظم 30 - 60 دقیقه در روز با یک شدت متوسط انجام دهید از ورزش کردن با شدت بالا برای مدت طولانی پرهیز کنید بیشتر از 8 ساعت ورزش شدید در هفته ممکن است سبب آمنوره شود. از یک رژیم غذایی که 30 درصد چربی دارد پیروی کنید که بیشتر از چربی های غیر اشباع باشد. یک رژیم غذایی کم چربی می تواند سطح هورمون ها را کاهش دهد. کاهش سطح هورمون ها و آمنوره ثانویه می تواند باعث ار دست رفته استخوان و شکستگی استخوان شود.
برای حل مشکل آمنوره و شروع مجدد قاعدگی شما اگر در اثر کاهش وزن سریع باشد باید عدم تعادل انرژی را با خوردن کمی بیشتر تصحیح کنید. اگر شما لاغرتر از خانواده خود هستید شاید شما باید تلاش برای کاهش وزن بیشتر را متوقف کنید زیرا ژنتیک شما اجازه نمیدهد بیشتر لاغر شوید. مصرف مقادیر توصیه شده کلسیم، ویتامین D، منیزیم، ویتامین Kو بوررا مصرف کنید و برای شروع دوباره قاعدگی می توانید با نظر پزشک متخصص زنان از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کنید.


آدرس مطب : تهران،سعادت آباد،میدان کاج،ابتدای سرو شرقی،مجتمع سعادت
تلفن : 22082039 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رابطه سرعت غذا خوردن و چاهمه چیز درباره افزایش وزهر آنچه درباره رشد قد بایپیاده رویی و چربی سوزیامگا 3 و تاثیراتش بر روی از چه زمانی به برنامه غذاسوابق تحصیلی و علمیاصول صحیح اندازگیری وزنبهترین رژیم کدام است؟تغذیه در آلودگی هوادارودرمانی یا رژیم درمانراه های جلوگیری از لاغری رابطه آب خوردن و لاغریدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو