پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

آیا می دانید کفیر چیست و چه خواص تغذیه ای دارد ؟

كفير يك نوشيدني ترش و گازدار و يك فرآورده حاصل از تخمير شير است. در حقيقت كفير يكي از قديميترين فرآوردههاي شير است كه سرمنشاء آن را به سرزمين قفقاز نسبت دادهاند. مردمان قفقاز به داشتن عمري طولاني شهرت دارند كه يكي از علتهاي آن را مصرف محصولات لبني بويژه ماست و كفير ميدانند.

براي تهيه كفير، دانههاي كفير را به شير تلقيح ميكنند. دانههاي كفير شامل باكتريها و مخمرهاي خاصي هستند كه در واقع مسوول ايجاد طعم ترش و گازدار كفير هستند. كفير در درمان بيماريهاي مختلف نقش موثري داشته و در مقايسه با ماست علاوه بر باكتريهاي زنده از ويژگيهاي تغذيهاي بيشتري برخوردار است.

براي تهيه كفير، شير را بعد از هموژنيزاسيون، پاستوريزه كرده سپس آن را خنك و دانههاي كفير را به شير اضافه و جهت تخمير آن را به مدت 24ساعت در گرمخانه قرار داده تا تخمير شود. مرحله بعد سرد كردن و سپس صاف كردن به منظور جداسازي دانههاي كفير و سپس بستهبندي قسمت مايع آن است.

ويژگيهاي تغذيهاي و درماني كفير
كفير منبع كامل پروتئين بوده و حاوي تعداد زيادي از اسيدهاي آمينه ضروري براي سلامت بدن است. از جمله اين اسيدهاي آمينه تريپتوفان بوده كه ماده مناسبي براي تمدد سيستم عصبي است. از آنجا كه اين محصول موجب جذب و ذخيره كلسيم و منيزيم ميشود، در نتيجه در تقويت سيستم عصبي موثر است و در افرادي كه از بيخوابي و استرس رنج ميبرند ميتواند آرامبخش و كمككننده باشد.

كفير محصول غني از آنزيم بوده و حاوي ميكروارگانيسمهاي مفيدي است كه به تعادل اكوسيستم داخلي بدن كمك كرده و به علت داشتن مخمرهاي مفيد باعث كنترل و از بين رفتن مخمرهاي پاتوژن در بدن ميشود.كفير به عنوان منبع غني از ويتامين K ، كلسيم و پتاسيم به شمار ميرود. لذا در متعادل كردن فشار خون تاثير بسزايي دارد.

اين محصول منبع بسيار مهمي از ويتامينهاي گروه Bخصوصا ويتامين 21 Bو 1 Bميباشد. همچنين اين محصول به سيستم گوارشي كمك ميكند تا ساير ويتامينهاي اين گروه بيشتر جذب بدن شده و كمك شايان توجهي در شادابي پوست و بالا بردن طول عمر دارد.كفير از طريق بهبود هضم لاكتوز و بالا بردن مقاومت بدن نسبت به لاكتوز خصوصا در افرادي كه مبتلا به عدم تحمل لاكتوز هستند، ميتواند نقش مفيد و ارزندهاي داشته باشد.

باكتريها و مخمرهاي فعال در كفير نسبت به ماست ارزش تغذيهاي بالاتري را فراهم ميكند كه به عنوان تغذيه تكميلي براي زنان باردار و شيرده توصيه ميشود. از آنجايي كه اندازه دلمه كفير از ماست كوچكتر بوده لذا هضم راحتتري دارد.اين محصول به بالا بردن سيستم ايمني بدن كمك ميكند و قادر خواهد بود در جلوگيري و كمك به درمان بيماريهايي از قبيل سرماخوردگي، بيماريهاي عفوني، سرطان و... موثر باشد.


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو