پروانه کاظمی

کارشناس ارشد تغذیه


لیفت خط خنده بدون تزریق

سایت ها و وبلاگ های ایده

فيلم انجام كرايوليپوليز

لاغری موضعی با دستگاه ها

آدرس ایده آل* پونک*

کادر درمانی ایده آل

کالری نوشیدنی های مجاز و غیرمجاز و نقش آنها در چاقی


آخرین مراجعه م آقای کتابفروشی بود که حدودا 15 کیلویی اضافه وزن داشت. وقتی ارزیابی تغذیه ای شد دیدم خیلی دریافت کالری بالایی نداره.. هرچی هم ازش می پرسیدم چی میخوری شکلات..کیک..شیرینی می گفت نه!بهرحال با توجه به وزن و قد و شرایط ش رژیم غذایی ش را تنظیم کردم اما همچنان تو ذهنم بود دریافت چه ماده غذایی این آقا ممکنه که بالا باشه!

از موادی که در حجم کم کالری بالا دارند برایش مثال زدم مثل کره.خامه. آجیل ها و مشروبات الکلی به مشروب که رسیدم دیدم علاقش بیشتر شد!! براش توضیح دادم هر لیوان مشروب حدودا 1400 کالری داره. با تعجب پرسید یعنی سه لیوان مشروب میشه 4200 کالری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟گفتم : بله!

دیگه به سوال ذهنی م جواب دادم و خیالم راحت شد ! اقای کتابفروش با عصبانیت سری تکون داد و گفت:دیگه عمراااااااااااااااااااااااا لب بزنم!!

پس از یک هفته کار و فعالیت و پشت کامپیوتر نشستن روز تعطیل از راه رسیده و شما انتظار دارید روزی متفاوت با باقی روزها داشته باشید. احتمالا در طول هفته سعی می کنید غذای سالمی بخورید، مقدار زیادی آب بنوشید، ورزش کنید و زمان خواب تان منظم باشد اما خوب، تعطیلی آخر هفته با باقی روزها فرق دارد. مسلما دوست دارید در این روزهای تعطیل خوش بگذرانید و تفریح کنید و شاید هم سری به بار بزنید و ... شاید هم در مصرف مشروبات الکلی زیاده روی کنید!

الکل غیرضروری ترین کالری است که ممکن است به بدن خود برسانید زیرا همراه با آن هیچ گونه ماده ی مغذی و حیاتی را وارد بدن خود نکرده اید. بهتر است بدانید هر یک گرم الکل ۸ کالری دارد و تنها یک پیک ودکا ۱۱۰ کالری به بدن تان تحمیل خواهد کرد. کسانی که سعی در کاهش وزن دارند بهتر است به طور کامل مصرف مشروبات را حذف نمایند زیرا الکل نه تنها حاوی مقدار بالایی کالری است بلکه میزان سوخت و ساز را نیز کاهش خواهد داد.

دهیدراته کردن بدن

اغلب کسانی که ورزش می کنند به خوبی از عواقب کم آب شدن بدن مطلع هستند. ساخته شدن ماهیچه در محیط کم آب تقریبا غیرممکن است و الکل که به شدت باعث تعریق و تکرر ادرار می گردد، بدن را در معرض کم آبی قرار خواهد داد.
از سوی دیگر الکل جذب مواد معدنی چون آهن، پتاسیم و فسفر را به شدت کاهش می دهد و این مواد برای ساخته شدن سلول های ماهیچه ای ضرورت دارند.
می بینید که زیاده روی در الکل می تواند تمام زحماتی را که بابت بدنسازی کشیده اید را به یک باره نابود کند.

کاهش میزان هورمون جنسی

مصرف الکل میزان تستسترون ( هورمون جنسی مردانه) را کاهش می دهد و بر میزان استروژن ( هورمون جنسی زنانه) اضافه می کند. در حالت مستی میزان تستسترون تا ۲۵ درصد کاهش می یابد و به همین دلیل است که در هنگام مستی انزال بسیار سریع تر رخ می دهد. بدیهی است که در صورت مصرف مدوام الکل، ممکن است به دلیل کاهش میزان هورمون جنسی مردانه، ناتوانی جنسی در مردان رخ دهد.

بنابراین...............................حتی الامکان لب به الکل نزنید!


آدرس مطب : تهران بلوار همیلا خیابان پارک میدان پارک ساختمان پزشکان پاسارگاد طبقه سوم واحد 5
تلفن : 44495410 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سوابق تحصیلی و علمیدستگاه های لاغریمقالاتیادداشت هااخبارخاطراتكرايوليپوليزصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرکویتیشنچربی سوزی موضعیگروه مشاورین ایده آلعکس قبل و بعد لیپوماتیکبرترین دستگاه های لاغریکرایولیپولیز ، کویتیشن ،مکانیسم دستگاههای لاغریسوالات متداول کرایولیپو